İftar davetimizden

2013-08-01 16:11:00

 

RAMAZANIN DEĞERLİ İFTARLARINDAN BİRİNİDE FIRINCI ORHANDA KUTLADIK,

Markör ve fırıncı orhanın davetlisiydik , çok güzel bir gece oldu,mekan çukurambardaydı çok büyük ve çok şık bir yer, burayı tanımış olmaktan ve iftarımı burada yapmış olmaktan mutluluk duydum,blog yazarı arkadaşlarımda aynı duyguları paylaştı,yemek boyunca hizmetin ve yemeklerin güzelliğinden konuşup durduk,helede genç sahibi çok alçak gönüllü misafir perverdi bu özelliğini bize yaşattı , teşekkür ederim kendisine.

Neler mi yedik ? hadi bakın bakalım bol,bol resimler çekti arkadaşlarım,bende bu resimleri sizinle paylaşıyorum.

 

Simit , pohaça , tuzlu kurabiyeler ve minik porsiyonluk tabaklarda zeytin yağlılar vee antakyanın nar ekşili yeşil çizik zeytini vede osmanlı mutfağının vaz geçilmez şerbeti.

Patlıcan közlü çorba , nefisti öyle çok beğendik ki hemen damağımızdaki tadları birleştirip,tarifini bile çıkardık,bu çorba bloglarımızda pişmeye başladı bile.

Ve salatamız tek kelimeyle tam bana göre tatlı tuzlu bir arada hoş bir lezzet, sunumuda ayrıca kadayıf sarmasıyla çok güzelleşmiş.kasap köfte ve hardal soslu dana madalyon .

 

 

 

MAKARONLAR MÜHTEŞEMMMMM....Dİİ.

Sonra park orandaki fırıncı orhanın yeni mekanına gittik burada tatlımızı yedik burasıda,çok ferah çok şirin bir yerdi,makaronlar mutlaka tadılmalı nefisti.

 

143
0
0
Yorum Yaz